O mně | Creature Films - Hynek Bernard pozadí

O MNĚ

Natáčení v náročných podmínkách se stalo mou profesí a vášní zároveň. Amazonský prales, africké pouště Sahara, Kalahari či namibské duny, íránská prašná poušť či Nazca v Peru. Vysokohorská prostředí od Alp po velikány jako jsou Himaláje, Andy, Denali na Alajašce a magické Kilimandžáro. To jsou místa, kde jsem měl to štěstí natáčet.

Zaměřuji se na krizové či nízkorozpočtové projekty, kde není možnost operovat s rozsáhlým zázemím, infrastrukturou a vymoženostmi evropské společnosti. Mou snahou je docílit i v takových podmínkách maximální kvality a vypovídací hodnoty filmu.

motorkářská expediční vášeň dala vzniknout hned několika cestopisným filmům právě s touto tématikou. Možnosti a svoboda, které tento styl cestování nabízí, jsou úžasné a umožňují mi dostat se s kamerou do míst, kam vás běžné dopravní prostředky dostanou jen stěží. V motorkářské oblasti dlouhodobě spolupracuji s předními českými i zahraničními cestovateli, jako je například Igor Brezovar (dokument CESTA KOLEM SVĚTA NA MOTOCYKLU), pro něž zajišťuji střih a postprodukci natočeného materiálu.

V komerční praxi již přes 17 let spolupracuji s předními reklamními agenturami v ČR jako takzvaný ideamaker. Tvorba reklamních spotů a supervize natáčení, a to s českými i zahraničními režiséry jako Wayne Holloway, Petr Čtvrtníček, Jaromír Malý, Jakub Kohák, Karel Janák nebo Tomáš Mašín, spolupráce s profesionálními produkcemi a postprodukčními studii, to vše jsou cenné zkušenosti a kontakty pro práci Creature films.

Pro firmy či státní instituce také vytvářím krátkometrážní animované spoty, ať klasickou analogovou, počítačovou, případně 3D technologií.